Czechferrari.cz

elektronický magazín o Ferrari

homepage showroom magazín modely Facebook
Login:     Heslo:         registrace
 

CZECHFERRARI.CZ 2002-2017

CzechFerrari RSS

Menu

Novinky - akce

Anketa

Líbí se Vám Ferrari Purosangue?

Hlasů celkem: 18

Rodina serverů. Konec nudy!

Titulní stránka  >  Horký květen ve znamení Ferrari...

Horký květen ve znamení Ferrari...

Horký květen ve znamení Ferrari...Květen uběhl jako voda ... byl nabitý událostmi, pojďme si je připomenout

Ferrari uvolnilo první fotky, informace a video o svém novém modelu. Jméno GT California nakonec zůstalo spát a světu se představilo Ferrari California. Nový 2+2 místný vůz s osmiválcem za přední nápravou vytvoří základní model značky California má plnit roli startovacího Ferrari pro nové majitele. Ferrari však není charita a proto si Californii nechá řádně zaplatit. S cenou kolem 4.000.000,- Kč budou mít zájemci dilema, zda koupit Californii nebo zánovní F430.

Ferrari v Indii dokončilo své putování touto krásnou zemí. V pondělí 25. února vyrazila dvojice vozů Ferrari 612 Scaglietti na 74 denní okružní cestu Indií, která má měřila cca 12.000 km. Za jejich volanty se v průběhu 12 etap vystřídala skupina novinářů a hostů z celého světa. Czechferrari již připravuje sérii fotogalerií z druhé poloviny této zajímavé akce.

V české republice jsme se mohli bavit u příležitosti dvou srazů pořádaných při GP Turecka a Monaca, poprvé na Malostranském náměstí u kavárny Caffeterie, podruhé v Pražských Žlutých lázních. Hodně lidí si našlo svou cestu i na automotodrom do Brna, kde Klub sportovních aut pořádal jeden ze svých veřejných srazů. Na Czechferrari se objevilo i množství nových spotterských fotografií, na kterých zejména potěšilo nové bílé Ferrari 599 GTB Fiorano a žlutý F430 Spider. Scuderia Boys se kromě svých srazů před Caffeterií vypravili dvakrát i na Moravu – na sraz Klubu sportovních aut a vinného sklípku Vinařství U Kapličky.

Formule 1 navštívila Turecko a Monaco. Zatímco v Turecku mohla Scuderia Ferrari slavit vítězství (Massa), v Monacu se smál McLaren (Hamilton). McLaren se zpět na špici a začíná Ferrari slušně prohánět a porážet. V Monacu tomu napomohla i dešťová ruleta a štěstí přející Hamiltonovi. Raikkonovi se souhrou náhod v těchto velkých cenách moc nedařilo, což vyvolalo diskuse o tom jak dlouho bude ještě závodit a kdo ho nahradí. Opět se proto objevilo na scéně jméno Alonso a zaručené zprávy, že s ním již Ferrari podepsalo smlouvu od roku 2010.

Nespalo se ani mezi úpravci vozů Ferrari. Těsně před koncem měsíce představila společnost Edo Competition svou představu úpravy vozu Ferrari Enzo. Výkon na úrovni 700 hp, maximální točivý moment 715 Nm a řada prvků převzatých z Ferrari FXX se dokonale hodí k tak extrémnímu vozu jakým je Enzo. A bagatelizovat výsledek práce Eda, jak zaznělo v několika komentářích českých novinářů, s poukazem na to kolik takto upravených vozů bude nakonec jezdit po silnicích světa, je opravdu směšné. Buďme rádi, že někdo takové věci dělá a hlavně má dost invence na to takové věci vymyslet a uskutečnit.

O tom, že Ferrari v poslední době hodně trápí požáry jeho vozů jsme se mohli přesvědčit na videu o krásném bílém F430, které ve výsledku nebylo vůbec bílé a zůstal z něj víceméně popel.

Ferrari Girls se tentokrát přesunuly za volant vozů Ferrari 308 GTB a 360 Spider. Zvláště řidička Ferrari 360 Spider zaujala svým stylem briskného řazení.

První květnové dny zaměstnala nejen jihočeské příznivce Rallye Český Krumlov, ti kteří tuto rallye nestihli se mohou podívat do rozsáhlé fotogalerie zveřejněné na Czechferrari.

V červnu oslaví Ferrari 61. výročí své značky a výroby vozů, které nás berou u srdce. O tom jaký byl červen a co se stalo, opět shrneme v příštím editorialu.

Dříve vydané editoriály

© 2002 CzechFerrari.cz | This website has no affiliation with Ferrari S.p.A., Scuderia Ferrari or what so ever. All copyrights, trademarks and logos belongs to their respective owners