Czechferrari.cz

elektronický magazín o Ferrari

homepage showroom magazín modely Facebook
Login:     Heslo:         registrace
 

CZECHFERRARI.CZ 2002-2017

CzechFerrari RSS

Menu

Novinky - akce

Anketa

Líbí se vám Ferrari Roma?

Hlasů celkem: 70

Rodina serverů. Konec nudy!

Titulní stránka  >  Magazín  >  GTracing  >  AF Corse ovládlo 1000KM Silverstone

AF Corse ovládlo 1000KM Silverstone

Jaroslav Hanus, datum vydání 24.9.2010

Kategorie: GTracing

posta  poslat tento článek známému
AF Corse ovládlo 1000KM Silverstone
NÁŠ TIP: Zkuste naši inzerci, naleznete tam Ferrari California! Mrkněte na naši inzerci přímo zde.

1000KM Silverstone vítězně pro Ferrari F430GT2 teamu AF CorseVítězství v posledním závodě Le Mans Series 1000km Silverstone ve Velké Británii v kategorii GT2 si pro sebe připsala posádka Ferrari F430 GT2 týmu AF Corse za volantem s mistrem světa Gianmariou Brunim (ITA) a Jaimiem Melem (BRA), která nesla společně s druhým favorizovaným Ferrari pilotovaným opravdovými okruhovými esy Giancarlem Fisichellou, Jeanem Alesim a Tonim Vilanderem po celou sezónu logo českého výrobce titanového nádobí z Brna, který jako jediná východoevropská firma používá stejně jako Ferrari, design pro své výrobky od firmy Pininfarina.

Vozy teamu AF Corse sváděly po celou sezónu velmi těžké souboje s továrním teamem automobilky Porsche 911 997 GT3 RSR, které ve finálním součtu vyústily ve vítězství Porsche které systematicky sbíralo pravidelně body a celou sérii Le Mans Series v kategorii GT2 vyhrálo za Ferrarim pilotovaným Giancarlem Fisichellou, Jeanem Alesim a Tonim Vilanderem. Další Ferrari pilotované Gianmariou Brunim a Jaimie Melem skončilo celkově v sérii čtvrté, jen 5 bodů za třetím Porsche 911 997 GT3 RSR pilotované Martinem Raggingerem a Christianem Riedem a to i přes neúčast této posádky s Ferrari v závodě 1000KM v maďarském Hungaroringu. Stejně těsné bylo i vítězství Porsche proti Ferrari v kategorii automobilek kdy rozdíl byl pouze tři body.

Příznivci automobilky Ferrari rozhodně nemusejí zoufat, neboť v sezóně 2011 továrna Ferrari nasadí model 458Italia v kategorii GT2 i GT3 a je docela možné že se za volantem Ferrari objeví některý z českých pilotů.

Zdroj: tisková správa AF Corse - Martin Klein
Foto: 2010 (c) AF Corse

Galerie

Související články

Hodnocení článku

-2 -1 0 1 2 Kliknutím na obrázek provedete hlasování

Diskuze k článku

prozatím nejsou žádné příspěvky


© 2002 CzechFerrari.cz | This website has no affiliation with Ferrari S.p.A., Scuderia Ferrari or what so ever. All copyrights, trademarks and logos belongs to their respective owners