Czechferrari.cz

elektronický magazín o Ferrari

homepage showroom magazín modely Facebook
Login:     Heslo:         registrace
 

CZECHFERRARI.CZ 2002-2017

CzechFerrari RSS

Menu

Novinky - akce

Anketa

Líbí se vám Ferrari Roma?

Hlasů celkem: 122

Rodina serverů. Konec nudy!

Titulní stránka  >  Magazín  >  Společnost Ferrari  >  Zdeněk Holubovský

Zdeněk Holubovský

Jaroslav Hanus, datum vydání 16.2.2010

Kategorie: Společnost Ferrari

posta  poslat tento článek známému
Zdeněk Holubovský
NÁŠ TIP: Zkuste naši inzerci, naleznete tam Ferrari California! Mrkněte na naši inzerci přímo zde.

26.2.1948 – 14.2.2010Po dlouhé a zákeřné nemoci nás dne 14.2.2010 opustil pan Zdeněk Holubovský, který se stal prvním oficiálním importérem vozů Ferrari v České republice.

Za tímto účelem vytvořil společně s akciovou společností Motokov společnost HP-Exclusiv, s.r.o., která vznikla 20.2.1997. Hlavním předmětem činností této společnosti bylo výhradní zastoupení automobilek Ferrari, Rolls-Royce a Bentley a poskytování autorizovaného servisu k těmto vozům.

V roce 2000 se stal Zdeněk Holubovský jediným společníkem společnosti HP-Exclusiv, s.r.o. hned v roce následujícím se v rámci společnosti HP-Exclusiv, s.r.o. začaly prodávat i vozy Maserati.

Příběh úspěšného českého dovozce vozů Ferrari by asi pokračoval dále, kdyby do jeho života nezasáhla nemoc, která bohužel promluvila do jeho osudu a určila jeho další životní kroky. V roce 2006 získává společnost HP-Exclusiv, s.r.o. nového majitele a záhy ji opouští i její zakladatel, nyní z pozice prodejního manažera.

Zdeněk Holubovský se stahuje do ústraní. Se svou zákeřnou nemocí bojuje statečně a chvílemi se zdá, že to bude boj úspěšný. Bohužel jen chvílemi. Ve věku nedožitých 62 let svůj životní souboj prohrál a my jsme přišli o muže, který nám do naší vlasti vrátil vozy Ferrari, závodění s nimi. Muže, který se stal symbolem rudých vozů z Maranella v České republice.

Galerie

Související články

Hodnocení článku

-2 -1 0 1 2 Kliknutím na obrázek provedete hlasování

Diskuze k článku

prozatím nejsou žádné příspěvky


© 2002 CzechFerrari.cz | This website has no affiliation with Ferrari S.p.A., Scuderia Ferrari or what so ever. All copyrights, trademarks and logos belongs to their respective owners