Czechferrari.cz

elektronický magazín o Ferrari

homepage showroom magazín modely Facebook
Login:     Heslo:         registrace
 

CZECHFERRARI.CZ 2002-2017

CzechFerrari RSS

Menu

Novinky - akce

Anketa

Líbí se Vám Ferrari Purosangue?

Hlasů celkem: 18

Rodina serverů. Konec nudy!

Titulní stránka  >  Magazín  >  GTracing  >  Vytrvalostní double pro Ferrari na Masaryk Racing Days

Vytrvalostní double pro Ferrari na Masaryk Racing Days

Karel Gallina, datum vydání 20.9.2013

Kategorie: GTracing

posta  poslat tento článek známému
Vytrvalostní double pro Ferrari na Masaryk Racing Days
NÁŠ TIP: Zkuste naši inzerci, naleznete tam Ferrari California! Mrkněte na naši inzerci přímo zde.

Ferrari 458 GT3 připravované Scuderií Praha Menx pokračovaly i v Podzimní ceně Brna v sérii dvojitých vytrvalostních triumfů, na nejvyšší stupínek tentokráte vystoupila posádka RPD racing Lubomír Jakubík Michael Vorba, za nimi skončila dvojice Dino&Co Patrik Tkáč, Andy Studenič.Hlavním závodem víkendu byl dvouhodinový vytrvalostní závod v sobotu večer, ještě před ním ale přišly už ve čtvrtečním testování horké chvíle pro vůz s číslem 139. Z jednoho z vozů Porsche vystříkla na trať chladící kapalina, na které červené Ferrari s Tkáčem za volantem dostalo smyk a vůz byl značně poškozen. Díky bleskové akci se ale podařilo v pátek dostat do Brna náhradní vůz a slovenská posádka mohla s plným nasazením hájit pozice v šampionátu.

Už kvalifikace naznačila pokračování velkého souboje ze Slovakiaringu, Vorba se Studeničem se dostali pod hranici dvou minut, kam se dostal ještě vůz Pagani GT1. Z pole position se nakonec radoval s náskokem čtyř desetiny Andy Studenič.

Samotný závod rozjížděli jako obvykle Tkáč, Jakubík a Vančo, který na rozdíl od prvně jmenovaných jezdí se standardním Ferrari 458 Challenge. Jakubík se hned na startu dostal na druhé místo za Pagani a bezchybnou jízdou svoji pozici udržel s nevelkou ztrátou na lídra. Těsně za ním po většinu závodu jezdil Tkáč a pořadí nezměnily ani zastávky v boxech. Jakubíka vystřídal Vorba a po bleskové zastávce šli do vedení, zatímco Studenič vyjel na trať za Pagani. Odstup dokázal rychle zlikvidovat a následně zelenočerný vůz i předjet. Dvojice Ferrari GT3 tak znovu získala double. Smůlu měla posádka Challenge, Tomáš Kukučka po zastávce v boxech rychle postupoval dopředu a na dohled už měl čtvrtou příčku absolutně a třetí ve slovenském šampionátu. Bohužel jeho rakouský soupeř chyboval a naremploval červené Ferrari. Oba pak museli ze závodu odstoupit.

Sprinty byly hlavně otázkou přípravy a tréninku na další závody Ferrari Challenge, do obou závodů nastoupili Josef Jakubík a Peter Vančo, v sobotu nastoupil v rámci tréninku i Tkáč. Sobotní sprint se jel na mokré trati, Tkáč do něj startoval z boxů a cíli byl i tak šestý. Jen o dvě příčky za ním skončil Jakubík, který byl zároveň nejlepším jezdcem mezi cupovými vozy Vančo dojel dvanáctý. V neděli se už jelo na suchu a Jakubík sváděl skvělý souboj s řadou rychlejších vozů GT, po drobné chybě však skončil před šikanou v kopci v kačírku. Vančo se rovněž nenudil a po sprinterském souboji na cílové čáře dojel jedenáctý.

Lubomír Jakubík #44 "Tentokrát to byl pro nás závod bez jediného problému a vrátili jsme se díky tomu zpátky do hry o titul. Při startu z druhé řady jsem měl vymyšlenou nějakou taktiku, ale nakonec jsem měl lepší start než Patrik a dostal se hned před něj. Při předjíždění Petra byla menší krizovka, jinak jsem si hlídal pozici a odstup. S Michalem uděláme ještě vše pro to, abychom kolegům z Dino&Co ztížili cestu za titulem."

Michael Vorba #44 "Dnes to byl jeden z nejklidnějších závodů, byť rozdíl v cíli byl jen pět sekund. Lubo odvedl perfektní práci hned na startu a během celého stintu, takže jsem nemusel jet na absolutní riziko a jen jsem kontroloval náskok. I tak je třeba absolutní soustředění, při klidnější jízdě se občas snáze udělá chyba ztrátou koncentrace, než když se letí na samé hraně. Vůz po celý víkend fungoval perfektně. Teď potřebujeme stejné výsledky ještě ve zbývajících závodech."

Patrik Tkáč #139 "Nebyl to nejjednodušší víkend, počínaje čtvrteční nehodou na vystříklé vodě jiného vozu, přes proměnlivé počasí až po naše pomalejší střídání. Naštěstí tým dokázal už v pátek zajistit náhradní vůz a ten fungoval na výbornou. Start se mi nepovedl podle představ a Lubo toho hned využil a pak jsem sice snížil jeho náskok, ale nikdy jsem nebyl dost blízko na útok. Šampionát bude ještě napínavý, uděláme maximum pro to, abychom vedení udrželi."

Andy Studenič #139 "Kvalifikace byla perfektní a jsem nadšený, že jsem se v Brně poprvé dostal pod dvě minuty. Do závodu jsme měli dobrou výchozí pozici, ale tentokráte jsme nevyužili šanci. Při střídání jsem měl problém s pásy, což nás trošku zdrželo. Pak to byla ale super stíhací jízda, podařilo se mi na trati předjet Pagani GT1, ale Michal už byl moc daleko."

Josef Jakubík #188 "Těší mě, že jsem v Brně potvrdil zlepšení z Hockenheimu, proti květnovým závodům jsem zrychlil o více než tři sekundy. Oba sprinty jsem si užíval, bohužel ten druhý jsem po drobné chybičce nedokončil. Asi jsem byl příliš nenasytný, na výjezdu ze Schwantzovky jsem byl malinko širší, ale chtěl jsem se udržet před soupeři a nakonec jsem dostal smyk. Je to poučení, každopádně vůz cítím stále lépe a těším se za dva týdny do Imoly na Ferrari Challenge."

Peter Vančo #189 "Nebyl to úplně nejlepší víkend, nějak jsem se s brněnskou tratí pral a na Tomáše jsem ztrácel více než obvykle. Ve vytrvalostním závodě, a vlastně i obou sprintech, se mi povedly perfektní starty, což je super. Ve dvouhodinovce jsem hlavně nechtěl udělat chybu a zároveň ztratit co nejméně na soupeře, což se snad podařilo. Musím se omluvit za zablokování Luba, bylo to neúmyslné, při nízkém slunci jsem ho přehlídnul. Ve sprintech jsem si v obou případech řádně zabojoval, sobotní závod na vodě přinesl cenné zkušenosti.

Tomáš Kukučka #189 "Dost mě štve, že jsme závod nedokončili. Po zastávce jsem jezdil dobré časy a postupoval dopředu, s rakouským Lamborghini jsme bojovali o čtvrté místo. Byl jsem o dost rychlejší a když v nájezdu vyjel na vnějšek mimo stopu, šel jsem do předjíždění, ale on najednou zatočil přímo do mě. Pak se omlouval, že kvůli sluníčku mě neviděl, ale to už jsme měli oba po závodě. Škoda, na dosah bylo třetí místo ve slovenském šampionátu."

Ivo Horn, šéf týmu "Byl to jeden z těch hektičtějších závodních víkendů, ale skoro vše nakonec dopadlo velmi dobře. Obě posádky s GT3 potvrdily skvělou výkonnost a Ferrari tak má další double. My děláme vše pro to, aby obě posádky měly dokonale připravené vozy a zastávky, pak už je to na jejich souboji. Škoda, Challenge ve vytrvalostním závodu, kdyby se Tomášovi podařilo dojet do boxů, mohli jsme ho ještě dostat po opravě na trať. Ve sprintech kluci trénovali hlavně na Imolu a další závod Ferrari Challenge."


Text: Tisková zpráva Menx
Foto: Karel Gallina

Galerie

Související články

    Nebyly nalezeny žádné související články

Hodnocení článku

-2 -1 0 1 2 Kliknutím na obrázek provedete hlasování

Diskuze k článku

prozatím nejsou žádné příspěvky


© 2002 CzechFerrari.cz | This website has no affiliation with Ferrari S.p.A., Scuderia Ferrari or what so ever. All copyrights, trademarks and logos belongs to their respective owners