Jaroslav Hanus, datum vydání 28.10.2012

Kategorie: Formule 1

posta  poslat tento článek známému
NÁŠ TIP: Zkuste naši inzerci, naleznete tam Ferrari California! Mrkněte na naši inzerci přímo zde.

Sebastian Vettel opět zvítězil v GP F1, odskočil dnes druhému Fernandovi Alonsovi už na 13 bodů a proto budou poslední 3 závody velmi napínavé.

Vítěz

Páteční a sobotní tréninky vč. kvalifikace byli nejúspěšnější pro Red Bull, pole position získal Vettel před Webberem. Alonso se snažil, ale více než na páté místo nedosáhl. Massa byl hned za ním šestý.

Start závodu nepřinesl na čele zásadní změny, ty se děly až v průběhu prvního kola. Z pohledu Scuderie Ferrari to bylo zejména Alonsovo předjetí Hamiltona. Alonso se pak tlačil na Buttona a také v úvodních kolech ho pak dokázal předjet. Z úvodu závodu si největší šrámy odnesl Schumacher, kterému pravou zadní pneumatiku prořízl Vergne. Massa poté co Hamilton předjel Buttona útočil chvíli na Buttona a pak se povětšinu závodu bránil před Raikkonenem, který se na něj doslova nalepil, ale nebyl schopný jej předjet. To se mu podařilo krátce po prvních zastávkách v boxech, ale Massa mu to oplatil.

Alonso tedy jezdil na třetím místě, občas se přiblížil Webberovi, ale neměl žádnou možnost předjet. Ta se ukázala po prvních zastávkách v boxech, ale té nevyužil. Webbera předjel až díky jeho problémům s KERS. Alonso v té době z druhého místa ztrácel cca 10 sekund na Vettela, ale nebyl schopný jej stahovat. Vettel měl sice v závěru závodu problémy se svým vozem, kdy předkem podlahy škrtal o trať, ale to jej vůbec nezpomalilo.

Vettel si proto dojel pro jednoznačné vítězství. Alonso byl druhý po startu z šestého místa a ukázal velmi bojovný výkon, minimalizoval ztráty a může se beze strachu pustit do dalších bojů. Třetí byl dnes Webber, který se stačil ubránit dotírajícímu Hamiltonovi. Pátý dojel Button a na šestém a sedmém místě viděl cílovou vlajku vláček Massa – Raikkonen.

Průběžné bodové hodnocení jezdců: Sebastian Vettel 240 bodů, Fernando Alonso 227, Kimi Räikkönen 173, Mark Webber 167, Lewis Hamilton 165, Jenson Button 141, Nico Rosberg 93, Romain Grosjean 90, Felipe Massa 89, Sergio Perez 66, Kamui Kobayashi 50, Nico Hulkenberg 49, Paul di Resta 44, Michael Schumacher 43, Pastor Maldonado 33, Bruno Senna 26, Jean-Eric Vergne 12, Daniel Ricciardo 9.

Průběžné bodové hodnocení týmů: Red Bull Racing-Renault 407 bodů, Ferrari 316, McLaren-Mercedes 306, Lotus-Renault 263, Mercedes 136, Sauber-Ferrari 116, Force India-Mercedes 93, Williams-Renault 59, STR-Ferrari 21.

Nashledanou za 7 dnů v Abu Dhabi ...

V minulých letech to při GP Indie vypadalo následovně:

2011 - Premiérová GP Indie přinesla další vítězství suverénního Vettela, cenu útěchy v podobě třetího místa pro Fernanda Alonsa a další kolizi Massa – Hamilton, za kterou byl zcela nepochopitelně potrestán Massa.