Czechferrari.cz

elektronický magazín o Ferrari

homepage showroom magazín modely Facebook
Login:     Heslo:         registrace
 

CZECHFERRARI.CZ 2002-2017

CzechFerrari RSS

Menu

Novinky - akce

Anketa

Líbí se Vám Ferrari Purosangue?

Hlasů celkem: 2

Rodina serverů. Konec nudy!

Titulní stránka  >  Magazín  >  Ferrari  >  Ferrari Track Day 5.8.2009

Ferrari Track Day 5.8.2009

Jaroslav Hanus, datum vydání 17.8.2009

Kategorie: Ferrari, FOC CZ

posta  poslat tento článek známému
Ferrari Track Day 5.8.2009
NÁŠ TIP: Zkuste naši inzerci, naleznete tam Ferrari California! Mrkněte na naši inzerci přímo zde.

Pod nenápadným názvem se skrývá setkání lidí a vozů Ferrari v prostředí, které k nim velmi dobře sedí – na závodním okruhu.Pořadatelé (Scuderia Praha, závodní tým Menx a Ferrari Owners Club Czech republic) spojili své síly a na Masarykově okruhu v Brně připravili den plný testování závodních vozů pro Ferrari Challenge kombinovaný se setkáním členů Ferrari Owners Clubu (FOC CZ). Na trati se neustále něco dělo a v paddocku byl příjemný prostor pro setkávání lidí.

Akci přálo i počasí, dopoledne občas pozlobil studený vítr, ale když svítilo sluníčko, bylo krásně teplo, po polední přestávce mohutně hrozil bouřkový mrak. Zůstalo ale jen u hrozeb.

Na trať se kromě závodních jezdců, majitelů a jejich spolujezdců podívali někteří další hosté. Především to bylo pět výherců, kteří si zakoupili v předprodeji vstupenky na zářijové Ferrari Racing Days v Brně a vyhráli jízdu v Ferrari 430 Challenge s profesionálním řidičem. Předseda FOC CZ ve své sněhobílé Scuderia ukázal i nám co toto auto umí na okruhu. S odstupem času musím konstatovat, že je to opravdu brutální auto. A to hlavně v oblasti brzd a akcelerace. Pokud chcete více, budete potřebovat závodní auto.

Pokud jsem dostal za úkol porovnavat Ferrari 430S s Audi R8 GT3, ve které jsem se svezl v rámci Modena Trackdays (reportáž zde), pak ano R8čka je ještě výše než 430S, ale:
1/ R8 GT3 je závodní auto
2/ R8 GT3 není Ferrari.

Na to, že FOC CZ funguje teprve velmi krátkou dobu, ukázalo vedení klubu zajímavou vizi setkávání lidí, kteří mají k značce Ferrari nejblíže. Nás potěšilo to, že jsme u toho mohli být přítomni a za tuto možnost děkujeme.

Galerie

Související články

Hodnocení článku

-2 -1 0 1 2 Kliknutím na obrázek provedete hlasování

Diskuze k článku

prozatím nejsou žádné příspěvky


© 2002 CzechFerrari.cz | This website has no affiliation with Ferrari S.p.A., Scuderia Ferrari or what so ever. All copyrights, trademarks and logos belongs to their respective owners