Czechferrari.cz

elektronický magazín o Ferrari

homepage showroom magazín modely Facebook
Login:     Heslo:         registrace
 

CZECHFERRARI.CZ 2002-2017

CzechFerrari RSS

Menu

Novinky - akce

Anketa

Líbí se vám Ferrari Roma?

Hlasů celkem: 70

Rodina serverů. Konec nudy!

Titulní stránka  >  Magazín  >  Ferrari  >  Ferrari 420M Modena - prázdninové spekulace o novince

Ferrari 420M Modena - prázdninové spekulace o novince

Jaroslav Hanus, datum vydání 11.7.2004

Kategorie: Ferrari

posta  poslat tento článek známému
Ferrari 420M Modena - prázdninové spekulace o novince
NÁŠ TIP: Zkuste naši inzerci, naleznete tam Ferrari California! Mrkněte na naši inzerci přímo zde.

Možná to bude okurkovou sezónou, možná to bude tím, že se Ferrari 360 Modena vyrábí již dlouhých 5 let, začínají prosakovat zprávy o nástupci 360 Modeny.A aby server Czechferrari nezůstal pozadu :), zkusíme shrnout, dojmy, které se snad budou blížit skutečnosti, i když kdo ví………

Nástupce ano/ne ?
Základním bodem je to, že Ferrari již letos jeden nový model představilo (612 Scaglietti v Detroitu - leden) a představení další novinky v jednom roce by bylo již nad normu. Na druhou stranu se už Modena vyrábí již plných 5 let. ALE….. Při porovnání s historií modelu 550 Maranello -> 575 M Maranello, kdy facelift byl představen po 6 letech výroby. Pak by vše nasvědčovalo, že se nová Modena dostane do objektivů až při Ženevském autosalonu 2005, nebo ještě stylověji (stejně jako 575M Maranello) při představení nového monopostu F2003.
Někteří novináři spekulují o strachu Ferrari z nového Gallarda - z prodejních čísel a z technických kvalit), které donutilo vedení Ferrari stáhnout již připravený facelift a provést další úpravy a zdokonalení.
Já si dovolím nesouhlasit. Strach proč? Ferrari je stále mnohem populárnější než Lamborghini. Modena by se dala označit za klasicky super/sportovní vůz přelomu tisíciletí, o který je stále velký zájem. Ferrari nemá ve zvyku podbízet se, ve své pozici to nepotřebuje. Navíc již před časem prozradil Luca di Montezemollo spolupráci s Audi (vlastník Lamborghini) na vývoji pohonu všech kol.

Označení ?
Zde je spekulací opět mnoho. Týkají se jak číselného označení tak slovního přídomku. Co tedy můžeme čekat? 420, 430, Modena, Fiorano, Monza. Já si dovolím hlasovat pro 420M Modena - konzervativní strategie označení ve stylu 550 Maranello/757M Maranello.

Testování?
Modenskou krajinu se již prohánějí prototypy, částečně maskované. Pod již známou karosérií se ukrývá technika nového vozu. Při honbě za snímky nové Modeny byly také zachyceny částečně maskované vozy 612 Scaglietti, které odstartovaly nové diskuse o nástupci modelu 575 MM :)

Cena?
Jistě exklusivní, ale je tu opět ale. Pokud jsou spekulace některých novinářů o strachu Ferrari z Gallarda pravdivé měla by být cena nové Modeny opět na úrovni145 000 EUR.

Závěr?
Nechme se překvapit jak bude nové Ferrari vypadat a jakých výkonů bude dosahovat.PS: "Dobře" informované zdroje tvdí, že 20. července proběhne první exklusivní prezentace pro vybrané zákazníky a dealery!

 

 

 

Foto: 2004 (c) rennteam.com + Roadtrack.com

Galerie

Související články

Hodnocení článku

-2 -1 0 1 2 Kliknutím na obrázek provedete hlasování

Diskuze k článku

prozatím nejsou žádné příspěvky


© 2002 CzechFerrari.cz | This website has no affiliation with Ferrari S.p.A., Scuderia Ferrari or what so ever. All copyrights, trademarks and logos belongs to their respective owners