Czechferrari.cz

elektronický magazín o Ferrari

homepage showroom magazín modely Facebook
Login:     Heslo:         registrace
 

CZECHFERRARI.CZ 2002-2017

CzechFerrari RSS

Menu

Novinky - akce

Anketa

Líbí se Vám Ferrari Purosangue?

Hlasů celkem: 18

Rodina serverů. Konec nudy!

Titulní stránka  >  Magazín  >  Jiné  >  Classic Show již za pár dní!

Classic Show již za pár dní!

Jaroslav Hanus, datum vydání 9.3.2013

Kategorie: Jiné

posta  poslat tento článek známému
Classic Show již za pár dní!
NÁŠ TIP: Zkuste naši inzerci, naleznete tam Ferrari California! Mrkněte na naši inzerci přímo zde.

V pondělí 5. března 2013 začala výstava veteránů v obchodním centru Galerie Vaňkovka. Obchodní pasáž těsně sousedí s výstavní síní Wannieck Gallery, kde bude ve dnech 15.–17.3. 2013 probíhat již třetí ročník Classic Show Brno. Přijďte se podívat na menší ochutnávku před velkým veletrhem!K vidění jsou Bugatti Type 37A (1928), Bugatti Type 40 (1926), Zetor 25A (1955) a Ford model A (1928). Více na http://www.classicshow.cz/2013/03/05/vystava-v-galerii-vankovka/.

Classic Show Brno 2013 je třetí ročník prodejního veletrhu historických automobilů, motocyklů, náhradních dílů a renovačních dílen v České republice, který se koná pod záštitou primátora města Brna pana Romana Onderky. K vidění bude bohatý výběr vystavených klasických vozů, ucelený přehled firem, zboží a služeb pro veteránisty. Letošní novinkou bude aukce historických vozidel a sběratelských předmětů společnosti Auctum. Po celý víkend budou probíhat odborné přednášky například o výrobě kopií závodních vozů Bugatti, o závodech 500 km slovenských a přehlídky dobové módy 20. a 30. let a 50. a 60. let.

Partnerem letošního ročníku Classic Show Brno je firma Zetor, která vždy patřila k předním strojírenským podnikům u nás. Brněnský výrobce moderních traktorů má za sebou velmi úspěšný rok. Nedávno představil nový model Zetor Major – menší kompaktní traktor ve výkonové kategorii do 80 koní.

Návštěvníci Classic Show Brno 2013 si kromě tohoto modelu prohlédnou i nový model traktoru Forterra HSX a samozřejmě budou mít možnost připomenout si nejslavnější modely historických zetorů. Chybět nebude jak všestranný dvouválcový Zetor 25, tak ani speciální pásový traktor Zetor 2023.

Společnost bude traktorům Zetor na venkovní ploše před Wannieck Gallery tvořit linkový autobus Škoda 706 RTO, který z totálního vraku kompletně renovovali pánové ze společnosti Interlog, specializující se právě na opravy autobusů.

Letos je tomu právě 50 let od zahájení výroby vozu Porsche 911. K celosvětovým oslavám výročí přispěje firma Auto Bejda, která na Classic Show Brno 2013 vystaví tento nejslavnější model automobilky ve stavu probíhající renovace a zároveň kompletně renovovaný motor modelu 911.

Pro renovátory bude zajisté zajímavá expozice firmy BKP, výrobce tmelů a plničů a přípravků pro údržbu karoserií. Mezi tradiční vystavovatele Classic Show Brno patří Truhlářství Hemzal, které letos návštěvníkům předvede nově dokončený vůz Delahaye se sportovní karoserií ve stylu francouzské karosárny Labourdette.

Poprvé v České republice!
Na Classic Show Brno 2013 bude mít premiéru nový motocykl Norton Commando 961, který do Brna přiveze společnost MR43. Anglická značka Norton obnovila výrobu motocyklů v roce 2009 a nový stroj pojmenovala Commando podle motocyklu, který se vyráběl do poloviny sedmdesátých let. Pro tuto mimořádnou příležitost připravil pořadatel Classic Show Brno 2013 návštěvníkům speciální expozici historických závodních motocyklů Norton, které proslavily anglickou motocyklovou konstrukci po celém světě.

Další premiéru bude mít několik strojů z unikátní kolekce motocyklů firmy Montyjawa. Dosud nikdy nebyly v České republice vystaveny exotické značky Socovel, JW Laser, Tarbo, Yezdi, Xing-fu anebo Italjet. Všechny je spojuje původ v československých strojích Jawa nebo ČZ, které sloužily za vzor výrobcům v Itálii, Francii, ale také v Turecku, Indii a Číně.

Automotodrom Brno poprvé vystaví motocykl Aprilia Art, se kterým letošní sezónu v mistrovství světa silničních motocyklů pojede Karel Abraham. Jedná se o stroj ART GP13, který pohání motor Aprilia. Motocykl vyrobený v italské továrně Aprilia spadá do kategorie tzv. CRT motocyklů pro třídu MotoGP, které kombinují prototypový rám vyvinutý speciálně pro MotoGP s motorem založeným na základech produkčního motoru. V angličtině, ale i ve francouzštině znamená art „umění“, zde je zkratkou výrazu Aprilia Racing Technology. Na své historické kořeny bude současný automotodrom odkazovat vystavením vozu formule 3 známého jako Drak 1. V letech 1964 a 1965 s ním závodil jeho stavitel Otto Buchberger.

Luxusní automobily!
Obdivovatelé luxusních automobilů se zajisté rádi zastaví na stánku pořadatelů soutěže Concours d‘Elegance Chateau Loučeň. Návštěvníky Classic Show Brno 2013 budou lákat na svou květnovou akci vystavením vozu Ferrari 250 GTE z roku 1962, jehož cena se dnes pohybuje na hranici pěti milionů korun.

Ve stejné cenové hladině se pohybuje cena vozu Bugatti Type 57 Galibier z roku 1938, na kterém Karosárna Treschl předvede svou vysoce hodnocenou profesionální práci. Kromě toho bude na stánku této světoznámé karosárny vystavena kompletně renovovaná limuzína Chrysler model 70 z roku 1930. Vyhlášeným specialistou na renovaci luxusních automobilů je pan Ladislav Novák z Uherského Hradiště. Na Classic Show Brno 2013 přiveze právě dokončený velmi vzácný dvanáctiválec Hispano-Suiza s karoserií postavenou podle vzoru francouzské karosárny Million Guiet, jehož cena se na světovém trhu pohybuje okolo 15 milionů korun.

Muzea a kluby historických vozidel
Klub F3 vystaví vůz Zdeňka Křivohlavého, který byl postaven panem Chylíkem v Brně roku 1964. Jeho největšími úspěchy bylo vítězství v závodě v Terezíně roku 1966 a 4. místo v závodě o Pohár Prachovských skal roku 1970. Vůz je po čerstvé renovaci, v podobě, jak jezdil v Brně roku 1968.

Velorex klub představí jeden ze tří prototypů nákladního čtyřkolového vozíku s laminátovou kabinou Velorex 435 D. Na stánku tohoto aktivního klubu bude vystaven také funkční model velorexu s motorem Stadion. Nebude chybět již tradiční vystavovatel Classic Show Brno – klub majitelů motocyklů Ogar.

Muzeum motorových kol Horní Radouň bude vystavovat předválečné dámské motocykly.

Muzeum Ladislava Samohýla ze Zlína přiveze ikonu závodních tratí dvacátých a třicátých let, vůz Bugatti 35, a také její novodobou kopii nazývanou 35 Nostalgic Edition, která vzniká ve zlínských dílnách. Město Zlín má bohatou tradici výroby pneumatik a na stánku tohoto muzea se budou prodávat nové pneumatiky na historická vozidla o rozměru 19×4,5.

Zajímáte se o veterány všeho druhu?
Navštěvujete rádi nejen tuzemské burzy, výstavy a muzea, ale zajedete si občas za tímto účelem i do zahraničí? Neváhejte a navštivte prodejní veletrh veteránského zboží a služeb – Classic Show Brno 2013!

Více na www.ClassicShow.cz

Text: Atelier Kupka s.r.o. - Motoristická agentura Hvězdová 13, 602 00 Brno, www.ClassicShow.cz

Související články

Hodnocení článku

-2 -1 0 1 2 Kliknutím na obrázek provedete hlasování

Diskuze k článku

prozatím nejsou žádné příspěvky


© 2002 CzechFerrari.cz | This website has no affiliation with Ferrari S.p.A., Scuderia Ferrari or what so ever. All copyrights, trademarks and logos belongs to their respective owners